Průběh oprav

Zde můžete sledovat průběh oprav od stavu, kdy jsme areál převzali. Pravidelně budeme doplňovat, jak se snažíme areál zvelebit.

Květen 2014 – převzetí areálu do pronájmu

Květen 2014 – začali jsme úpravou venkovní zahrádky, která obsahovala urovnání a dosypání ploch, travnaté úpravy a oprava fasády a renovace dřevěného zábradlí.

Červen 2014 – vymalovali jsme restauraci, salonek i celý sál. Také jsme začali s montáží venkovního baru a posezení. Na řadu také přišel venkovní plot.

Červen 2014 – Pro ubytované jsme chtěli vybudovat malý plácek, kde si budou moct sednou a u ohníčku upéct špekáček.

Červenec 2014 – otvíráme venkovní zahrádku. Trochu se zpožděním oproti našim plánům, ale přece.

Červenec 2014 – 16.7.2014 – proběhlo v areálu první promítání pod širým nebem. V příštím roce určitě chceme zavést pravidelné promítání

Srpen 2014 – pokračujeme s opravami fasády, zrenovovali jsme hlavní vstupní dveře do areálu.

Září 2014 – opravili jsme a zprovoznili prostory bývalé galerie, které utrpěly v minulosti prasklým vodovodním vedením. Tyto prostory jsme adaptovali na školící místnost. Jde ovšem o multifunkční prostor, který je zároveň vhodný pro soukromé akce apod.

Říjen 2014 – dokončujeme renovaci oken. Některá okna úplně chyběla, ostatní byla zanedbanou údržbou ve velmi špatném stavu. Dnes už jsou krásně opravená a natřená a dům opět o něco více prokouknul.

Únor 2015 – Po zimní krátké přestávce jsme se pustili do opravy kanalizace a stupaček

Březen 2015 – Končí zima a jaro se kvapem blíží. Jako první jde na řadu „největší ostuda“ a to vstup před restaurací. Výsledkem bude dlažba z nepravidelného štípaného kamene, která ideálně sedí k objektu. Také z vchodu z ulice dodnes nebyl pořádný chodník. I ten bude ze stejného kamene. Zahrada potom po minimálně deseti letech dostane pořádnou jarní očistu, ošetříme stromy a vysadíme nové keře. Teď ale začínáme tou špinavou prací.

Březen 2015 – Chodník před restaurací je hotov, na podzim potom ještě vyměníme i zámkovou dlažbu za kámen. Přesuneme se na chodník z druhé strany, který bude taktéž z kamene.

Duben 2015 – Chodník z malého vstupu z ulice už je také hotový, přístup k nám je tedy bezbariérový

Květen 2015 -Postavili jsme pódium pro kapely, upravujeme vjezd na parkoviště, vysadili jsme vinohrad

Červen 2015 – ten je ve znamení zahrady. Dodělali jsme posezení se skalkou u ohniště. Jelikož chceme používat čerstvé bylinky, budujeme pro ně záhony, u parkoviště potom stavíme skalku pro kytičky, zasadili jsme pár živých plotů. A také jsme měli první venkovní svatební obřad.

Červenec 2015

Postavili jsme další vyžití pro děti, skluzavku, houpačku, pískoviště a přesunuli jsme trampolínu

Srpen 2015

Okolo udírny a za domem jsme vytvořili klidné posezení mimo restauraci, kdyby si chtěl někdo jen tak odpočinout a užívat si klidu v zahradě.

Září 2015

Na jaře vysazený minivinohrad se překrásně rozrostl, je neuvěřitelné, co všechno příroda za jeden rok zvládne. Skalku jsme také vyplnili skalničkami a bylinky v truhlících jsou již nedílnou součástí naší kuchyně.

Září 2015

Pustili jsme se do úprav vstupů, ať i zvenku je vidět, že je uvnitř krásně

Říjen 2015

Dny už se krátí, a tak ladíme poslední úpravy venkovního osvětlení. Je takové intimní, snad se vám bude líbit 🙂

Listopad 2015

Poslední terénní úpravy v zahradě, hrabání listí, ošetření stromů. Příroda se chystá ke spánku. Během roku se zahrada změnila k nepoznání, teď je to na ní, aby se na jaře probudila v plné síle a všechno krásně vykvetlo 🙂 Přesouváme se do interiéru, kde bychom rádi přes zimu zrenovovali prostory restaurace, opravili dřevěné schody do penzionu i na WC, vymalovali a vůbec zútulnili všechny prostory.

Čeká nás toho tedy ještě veliká spousta, než bude Fojtství zase výstavní místo. Zhodnoťte sami, jestli se nám to zatím daří… Tak sledujte naší galerii, kde budeme přinášet další fotky.

Poslední aktuality:


28. Pro / 2023
Last minute termíny za nejlepší pevnou cenu
Prázdinová svatba je ta nejlepší volba! Dlouhé dny, teplé večery, spousta místa na...

12. Pro / 2023
Snack koutek v ceně pobytu
Od 1.1.2024 nabízíme občerstvovací koutek v ceně pobytu. Naleznete zde výbornou kávu...

Dnes nabízíme: